top of page

Wizyta uczniów z LO w Sędziszowie Małopolskim

Zaktualizowano: 11 cze 2023

W dniu 01.06.2023 mieliśmy przyjemność gościć młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim (klasy 1 i 3 o profilu biologiczno- chemicznym; łącznie 50 uczniów). Dla uczniów przygotowaliśmy zajęcia w Pracowni Innowacyjnych Badań i Analiz Toksykologicznych z wykorzystaniem przenośnego spektrometru do fluorescencji rentgenowskiego pXRF (zakupiony przez Instytut Ekspertyz Medycznych w Łodzi). W ramach spotkania pracownicy Pracowni oraz Zakładu Toksykologii Regulacyjnej IEM w Łodzi zaprezentowali możliwości analizy pierwiastków techniką pXRF na próbkach gości. Dużym zaskoczeniem okazały się wyniki pomiarów dla instrumentu muzycznego jednego z uczniów.

W tym samym czasie druga część grupy miała okazje wysłuchać niezwykle ciekawej prezentacji na temat "Toksydromów" przygotowaną przez członków Studenckiego Koła Naukowego Młodych Toksykologów "Paracelsus" (Pan Paweł Słoma - IV rok, kierunek: lekarski oraz Pani Julia Florek - III rok, kierunek: lekarski).

Serdeczne podziękowania dla Pana dra Łukasza Ożóga za chęć współpracy w zakresie dydaktyki i popularyzacji oraz wszystkim zaangażowanym w realizacje tej aktywności!

22 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page