top of page

Wykłady Instytutu Ekspertyz Medycznych dla uczniów

15 marca 2023 r. w siedzibie Instytutu Ekspertyz Medycznych w Łodzi odbyło się spotkanie z uczniami i opiekunami Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej. Pomysłodawcą i koordynatorem tego ważnego przedsięwzięcia była Pani dr n. med. Katarzyna Krekora (Zakład Traumatologii Sądowo-Lekarskiej).Podczas spotkania odwiedziło nas 50 uczniów, którzy w ramach prezentacji mogli wysłuchać ciekawych mini-wykładów, w tym dwa wygłoszone przez pracowników Zakładu Toksykologii Regulacyjnej i Sądowej:


  • Struktura i zakres działalności Instytutu Ekspertyz Medycznych w Łodzi (dr n. med. Katarzyna Krekora, Zakład Traumatologii Sądowo-Lekarskiej, dr n. med. Agata Michalska, Dyrektor Instytut Ekspertyz Medycznych w Łodzi)

  • Toksykologia – fascynująca nauka interdyscyplinarna (dr hab. n. med. i n. o zdr. Kamil Jurowski prof. IEM, Kierownik Zakładu Toksykologii Regulacyjnej i Sądowej IEM w Łodzi)

  • Biegły sądowy zawód czy powołanie (dr n. med. Katarzyna Krekora, Zakład Traumatologii Sądowo-Lekarskiej Instytutu Ekspertyz Medycznych w Łodzi)

  • Błąd medyczny – odpowiedzialność prawna i etyczna lekarzy (adw. Agnieszka Wyrwas, Zakład Prawa Medycznego Instytutu Ekspertyz Medycznych w Łodzi)

  • Toksykologia alkoholu (dr Paweł Papierz, Zakład Toksykologii Regulacyjnej i Sądowej Instytutu Ekspertyz Medycznych w Łodzi)


Wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, którzy mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z ważnymi zagadnieniami realizowanymi w ramach działalności Instytutu Ekspertyz Medycznych w Łodzi. Mamy nadzieję, że będziemy realizować więcej spotkań tego typu dla zainteresowanej młodzieży, zapraszamy do współpracy.

78 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page